Werkvereniging

De sociaal akkoorden buitelen over elkaar heen

Roos Wouters Nieuws, Persberichten Leave a Comment

Amsterdam, 31 mei 2021 – Met enthousiasme ziet de Werkvereniging dat er in één week wel drie sociaal akkoorden zijn gepresenteerd. Wat mooi dat er nu meerdere akkoorden zijn waar ook de formatie gebruik van kan maken.

Zowel in het sociaal akkoord van VNZ, ONL en AVV, als in dat van Deliveroo, Helpling, Roamler, Temper, Uber en YoungOnes, en in het sociaal akkoord van VNO-NCW, MKB Nederland en FNV ziet zij aanknopingspunten en beweging op verschillende speerpunten waar de Werkvereniging voor staat. Tijd om de aandacht nu eerst te richten op het uitwerken van de gedeelde belangen.

Roos Wouters, directeur Werkvereniging: “Wij staan voor een basisoplossing voor alle werkenden waarbij de sociale zekerheid gekoppeld wordt aan het Burgerservicenummer in plaats van aan de contractvorm (Burger service Model). Nu zowel een moderne als traditionele polder tot een akkoord gekomen zijn, is het tijd voor de volgende stap. We nodigen zowel de nieuwe als de traditionele polder partijen uit voor een groot overleg waarin wij ons richten op de gedeelde belangen en zijn dan ook blij met de uitgestoken hand van de voorzitter van VZN, Cristel van de Ven. We hopen dat de andere partijen dit voorbeeld zullen volgen. Wat ons betreft sluit je ons allemaal op in een hok totdat we eruit zijn. Een akkoord is namelijk pas sociaal als het gesloten wordt namens – en dan vooral in het belang van – alle werkenden, zowel de traditioneel als de Modern Werkenden. De tijd dat alleen de traditionele polder beslist over alle werkenden, zeker over modern werkenden, is in elk geval voorbij.” 

Noot voor de redactie (niet voor publicatie) 
Voor meer informatie kan contact worden gezocht met: Roos Wouters, directeur Werkvereniging, 06 2466611 

Over Werkvereniging 
De Werkvereniging is een belangen platform voor zzp’ers en andere Modern Werkenden. Momenteel zijn er zo’n 3 tot 4 miljoen Modern Werkenden, die geen van allen in het hokje van traditionele werkgever, werknemer of ondernemer vallen. De Werkvereniging is opgericht om al die modern werkenden een stem te geven. Daarbij zet de Werkvereniging zich in voor een fundamentele hervorming van de arbeidsmarkt en het sociale stelsel waardoor alle werkenden zich verzekerd weten van een basis aan zekerheden die meebewegen met hun leven, hun werk en de keuzes die ze daarin maken. www.werkvereniging.nl  

https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/nieuw-akkoord-van-vakbeweging-en-werkgevers-moet-flexwerk-beperken~b922824e/

https://fd.nl/economie-politiek/1385738/platformbedrijven-willen-polderen-jbf1caTvXjaX

https://www.deondernemer.nl/personeel/arbeidsmarkt/ondernemers-onl-werknemers-avv-zelfstandigen-vzn-sluiten-uniek-sociaal-akkoord~3048382?referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *